Párnický rybár

Aktuality 2011
 
Bobor na Odstavenom ramene v Párnici

     

     foto: Jaro Dubovec


Rybár prišiel o povolenku

Víkendová rybačka pod dozorom.

DOLNÝ KUBÍN. Na Párnické jazerá si posvietili policajti s rybárskou strážou. V rámci štvrtej tohtoročnej spoločnej akcie skontrolovali počas prvého novembrového víkendu viac ako 120 rybárov pri love a takisto pri odchode z revíru.

„Akcie tohto druhu vykonávame nielen s cieľom zistiť porušenia zákona pri výkone rybárskeho práva, ale aj za účelom prevencie páchania trestnej činnosti,“ povedal krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Domáci rybári sa dopustili iba drobných priestupkov, najčastejším je neporiadok na stanovisku. Rybár z Banskej Bystrice prišiel počas akcie o povolenku.

„Jednu udicu mal na položenú, druhú na prívlač, čo sa nesmie,“ povedal Miroslav Gregáň z dolnokubínskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ). Prípad bude riešiť disciplinárna komisia organizácie, do ktorej rybár patrí.

Kontroly, a to spoločné aj individuálne budú pokračovať, najbližšia čaká lovcov hlavátky.

Čítajte viac: http://orava.sme.sk/c/6140425/rybar-prisiel-o-povolenku.html#ixzz1eMBi70L2

Spoločná kontrola rybárskej stráže a polície 05.11.11 pri zahájení lovu kapra v Párnici

  foto J. Dudáš

 

 

Avízo na diskusné fórum TV DK
 
Diskusné fórum si môžete pozrieť v mestskej Televízii v Dolnom Kubíne alebo na www.respublica.sk (v sekcii VYSIELANIE REGIONY). V stredu  23.11. v premiere  o18:30 a v repríze 22:00. Vo štvrtok 24.11. o 09:00, o 18:30 a o 22:00. V piatok 25.11. o 09:00.


UPOZORNENIE

1. Lov v lipňových vodách. ( Vestník Slovenského rybárskeho zväzu, Rady Júl 2002, Ročník IV, Čiastka 5/2002, Z-15 )
 
Na základe uznesenia Rady SRZ č.84/02 je v lipňových vodách v čase od 1.11. do 31.12. možný lov na prívlač len pre držiteľov hlavátkových povolení. 
 
2. Po nalovení a privlastnení nástrahových rybiek je loviaci povinný ích zapísať do záznamu o úlovkoch !
 
3. Hranica kaprového revíru 3-2620 OR Istebné končí pri hlavnej ceste do Žaškova, pod cestou (smerom k Orave) je už revír lipňový 3-2710, v ktorom je zákaz  lovu čereňom!

ZÁKAZ LOVU

Z dôvodu zarybnenia násadou kapra K2 a K3 platí od 21.10.2011 do 5.11.2011 zákaz lovu uvedeného druhu rýb na všetkých revíroch v Párnici.

V MO SRZ


UPOZORNENIE

Predaj povolení na lov hlavátky prebehne dňa 28. októbra 2011 t.j. piatok od 13.00 do 16.00 hodiny v priestoroch rybárskeho domu.


Hlavátková Sezona 2011

Záujemcovia o povolenie na lov hlavátky volajte, na č.t. 0949 812 256 (hospodár MO), písomne na      mosrzkubin@gmail.com


Liptovský Mikuláš - Liptovská Sielnica

 

Traja muži čelia obvineniu z pytliactva

 

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Liptovská Sielnica obvinil z prečinu pytliactva troch mužov vo veku 57,58 a 63 rokov z okresu Žilina. Obvinení včera v pondelok 10. októbra 2011 v čase o 01.50 hod. v katastri obce  Bobrovník, na Vodnom diele Liptovská Mara v rybolovnom revíri, na udice lovili ryby v čase ich individuálnej ochrany. Policajti z OO PZ Liptovská Sielnica počas výkonu služby mužov zadržali priamo na mieste a udice im zaistili.

Skrátené vyšetrovanie poverený príslušník ukončil a spisový materiál predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvinených.     

Obvineným mužom v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

     

zdroj: R. Moravčík

hovorca KR v PZ Zilina


Za záchranu člna zaplatil životom

Oravská priehrada má ďalšiu obeť. Za týždeň už druhú.

ORAVSKÁ PRIEHRADA. Päťdesiatšesťročný Ján z Vavrečky v utorok rybárčil s kamarátom. Večer okolo desiatej boli už obaja v chatkách, chystali sa spať. Ján si zrazu všimol, že voda odnáša jeden z člnov. Sadol do druhého, kamarátovi zakričal, nech mu ide posvietiť. Kým sa však druhý z rybárov obliekol a vybehol von, na hladine videl už len prázdne loďky.

Zburcoval ostatných rybárov, zavolal hasičov. Na člnoch pátrali po kamarátovi takmer do tretej rána. Bezúspešne. Dnes ráno sa do akcie zapojila skupina záchranárov Orava  rescue system (ORS). Dobrovoľníci asi po hodine pátrania zachytili vo vode predmet podobný telu. Počkať však museli na kolegov potápačov. Bezvládne telo rybára vytiahli zo šesť metrov hlbokej mútnej vody po necelej polhodine. Pomôcť mu už nedokázali.

„Mal ranu na nose, pravdepodobne sa pri prechádzaní z člna na čln pošmykol a udrel. Asi preto neplával, ani nevolal o pomoc,“ povedali Jánovi kamaráti.

ilustračné foto archív


Čítaj viac: http://orava.sme.sk/c/6084093/za-zachranu-clna-zaplatil-zivotom.html # ixzz1aGwq1AIoVideo Feeder 2011 O pohár Predsedu MO
 
 
 

 


I. ročník preteky Oravský lipen 2011 So. Pred nevhodné hydrologické Podmienky na na Rieka Orava odkladu nedeľa 28.08.2011.

Uzavierka prihlášok podľa dvacátýčtvrtý 8. 2011

viac na http://www.srztrstena.sk/


zdroj: www.mosrzkubin.wbl.sk


Poliaci pytliačili na Oravskej priehrada

O vine cudzincov rozhodne Okresný súd v Námestove.

NÁMESTOVO. Štvorica Poliakov čelí obvineniu z pytliactva za nelegálnu víkendovú rybačku na Oravskej priehrade.

Muži vo veku 18, 22, 35 a 39 rokov sa dopustili nezákonného konania v sobotu 14. mája večer v katastri obce Bobrov. V rybárskom revíre lovili bez povolenia v čase ochrany rýb. Priamo pri čine ich spolu s použitým rybárskym náradím zadržali námestovskí policajti.

Trestné konanie sa uskutočnilo v skrátenej lehote. Občania susedného Poľska čelia obvineniu z pytliactva.

"O ich vine rozhodne Okresný súd v Námestove," povedala krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

 

Čítaj viac: http://orava.sme.sk/c/5896545/poliaci-pytliacili-na-oravskej-priehrade.html # ixzz1MdahrmV9


Fotogaléria Celooravských pretekov

+

 

  

 
  

 
 
 
 
 

 
 

 

 

TOPlist