Párnický rybár

Trhanie tráv
 
 
 
 
 

 Takže sa trhali trávy
Zďaleka neprišlo toľko ľudí, koľko sa pôvodne hlásilo, ale aj tak nás bolo dosť, aby sme prišli na to, že takéto pretŕhanie nie je vôbec náročné a malo by sa na našich revíroch robiť častejšie. Konečne by sme si mali kde zachytať. Ale poďme k samotnej brigáde.
Na brigádu prišlo jedenásť ľudí, z toho osem brigádnikov,pričom jeden z nich bol nerybár. Jeden za seba doniesol fľašku (ako sľúbil v diskusii, sponzor Milan), jeden sa prišiel len pozrieť, že kto, čo... a jedenásty pán bol rybár, ktorý sa vybral na ryby, o ničom nevedel a keď zistil, čo sa deje, ťahal s nami lano až dokonca. Ťahanie, ako aj vyvážanie išlo nad naše očakávania a od deviatej do dvanástej sme vyčistili asi tak 1200 štvorcov dna (približne za hodinu jeden štant). Keby bol ešte jeden čln, hrable, lano a dvaja ľudia navyše, tak by sa urobilo oveľa viac. Do budúcna si tak odnášame o skúsenosť viac. Nálada bola výborná, počasie úžasné, už len ten gulášik chýbal:)). Na rázcestí medzi osmičkou a OR už niekto poťahal trávu, čím nám vlastne pomohol a touto cestou mu patrí poďakovanie. Inak, do budúcna plánujeme ešte jednu takúto akciu, ktorou by sme dokončili, čo sme začali - a to vyčistiť osmičku.

Predpokladaný termín ďalšej brigády je 22. 8. Touto cestou by som chcel osloviť ,,sponzorov", ktorí by nás chceli finančne alebo vecne podporiť pri príprave občerstvenia, nakoľko by išlo o celodennú akciu. Sponzori sa môžu ozvať na e-mailovú adresu parnickyrybar@post.sk.
Vopred ďakujeme.
                                                                                                                                       
                                                                                                                                                    -Alfi-
 
       
 
       
 
       
 
     

 
V poradí druhá brigáda na vyťahovanie tráv bola - čo sa týka účasti - poslabšia
 
Do deviatej ráno sa nás zišlo iba päť brigádnikov, a tak gulášik bol v ohrození, no v poslednej chvíli sa podarilo zabezpečiť kuchára-nerybára a ten to zvládol na jednotku. Podarilo sa nám neskôr odchytiť dalšieho ťahača, ktorý sa bol na rybníkoch pobicyklovať a pred obedom prišla dalšia posila - jeden zo sponzorov a jeden nerybár, takže nakoniec sa nás nazbieralo osem, čo bolo bohužiaľ menej ako 9. 8., kedy sa konala prvá brigáda. No a keby nás nezastihol dážď... Aj keď nás bolo"málo", urobilo sa kus roboty a podarilo sa nám vyčistiť ľavý kút od príjazdovej cesty. Takže hor sa na ryby. Veľká vďaka patrí kuchárovi za to, že sa postaral o naše "brušká", náhodnému  "cyklistovi"-nerybárovi a v neposlednom rade sponzorom, ktorí celú akciu zafinancovali. Ďakujeme aj Palovi Chomistekovi za pomoc pri zorganizovaní obidvoch brigád a za výrobu hrablí.
                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                            -Alfi-
 
          
 
         
 

 
...a takto sme vás pozvali
Pozvánka na brigádu
 
Ako som už niekoľkokrát spomenul, v sobotu 22.8. je naplánovaná ďalšia brigáda za účelom vyčistenia osmičky
od nekontrolovateľne rastúcich vodných tráv. V poradí prvá brigáda bola 9. 8.(pozri o článok nižšie), a tam vznikla myšlienka zorganizovať ešte jednu takúto akciu a dokončiť, čo sme začali. Keďže to má byť tentoraz celodenná akcia, nebolo by zlé ponúknuť brigádnikom občerstvenie. Pri tejto príležitosti som sa na mojej stránke pokúsil osloviť sponzorov a čuduj sa svete, už na druhý deň sa mailom ozval prvý sponzor. Do dnešného dňa máme už troch sponzorov, ktorým chcem aj touto cestou vopred poďakovať:
  • Ladislav HERDA prispel sumou 30 eur
 
 
  • Martin HUBINAK prispel sumou 20 eur
 
 
  • Jozef JENDRIŠEK  venoval alko, nealko a tričká
 
 
 
Peniaze budú použité na nákup ingrediencií na guláš  a za zvyšok sa nakúpia nápoje
 Príďte si zabrigádovať, okoštovať gulášik pri vode
a porozprávať sa s kolegami rybármi o našich rybníkoch.
 

 

TOPlist